Fiil Çekimi E

Almanca da “eindrillen” fiil çekimi nasıl yapılır?

[ad_1]

Präteritum

ichdrillteein
dudrilltestein
er/sie/esdrillteein
wirdrilltenein
ihrdrilltetein
siedrilltenein

Perfekt

ichhabeeingedrillt
duhasteingedrillt
er/sie/eshateingedrillt
wirhabeneingedrillt
ihrhabteingedrillt
siehabeneingedrillt

Plusquamperfekt

ichhatteeingedrillt
duhattesteingedrillt
er/sie/eshatteeingedrillt
wirhatteneingedrillt
ihrhatteteingedrillt
siehatteneingedrillt

Futur I

ichwerdeeindrillen
duwirsteindrillen
er/sie/eswirdeindrillen
wirwerdeneindrillen
ihrwerdeteindrillen
siewerdeneindrillen

Futur II

ichwerdeeingedrillthaben
duwirsteingedrillthaben
er/sie/eswirdeingedrillthaben
wirwerdeneingedrillthaben
ihrwerdeteingedrillthaben
siewerdeneingedrillthaben

Konjunktiv I – Präsens

ichdrilleein
dudrillestein
er/sie/esdrilleein
wirdrillenein
ihrdrilletein
siedrillenein

Konjunktiv I – Perfekt

ichhabeeingedrillt
duhabesteingedrillt
er/sie/eshabeeingedrillt
wirhabeneingedrillt
ihrhabeteingedrillt
siehabeneingedrillt

Konjunktiv I – Futur I

ichwerdeeindrillen
duwerdesteindrillen
er/sie/eswerdeeindrillen
wirwerdeneindrillen
ihrwerdeteindrillen
siewerdeneindrillen

Konjunktiv I – Futur II

ichwerdeeingedrillthaben
duwerdesteingedrillthaben
er/sie/eswerdeeingedrillthaben
wirwerdeneingedrillthaben
ihrwerdeteingedrillthaben
siewerdeneingedrillthaben

Konjunktiv II – Präteritum

ichdrillteein
dudrilltestein
er/sie/esdrillteein
wirdrilltenein
ihrdrilltetein
siedrilltenein

Konj. II – Plusquamperfekt

ichhätteeingedrillt
duhättesteingedrillt
er/sie/eshätteeingedrillt
wirhätteneingedrillt
ihrhätteteingedrillt
siehätteneingedrillt

Konjunktiv II – Futur I

ichwürdeeindrillen
duwürdesteindrillen
er/sie/eswürdeeindrillen
wirwürdeneindrillen
ihrwürdeteindrillen
siewürdeneindrillen

Konjunktiv II – Futur II

ichwürdeeingedrillthaben
duwürdesteingedrillthaben
er/sie/eswürdeeingedrillthaben
wirwürdeneingedrillthaben
ihrwürdeteingedrillthaben
siewürdeneingedrillthaben

drill / drille(du)ein
drillt(ihr)ein
drillenwirein
drillenSieein

Indikativ • Konjunktiv • Imperativ • Unpersönliche Formen

Infinitiv Präsens

eindrillen

Infinitiv Perfekt

eingedrillthaben

Partizip I

eindrillend

Partizip II

eingedrillt
Sözlüğe geri dön
Sayfa başı
Bir hata mı buldunuz? Geri bildiriminizi bekliyoruz. Buraya tıklayın!

“Eindrillen” kelimesi, Almanca kökenli bir fiildir ve “derinlemesine dalmak” veya “iyice içine girmek” anlamına gelir. Türkçe olarak da benzer anlamda kullanılan ifadeler “derinlemesine inmek” veya “tamamen anlamak” gibi olabilir. Örneğin, bir konuyu eindrillen şeklinde anlamak, o konuyu derinlemesine incelemek veya tam olarak anlamak anlamına gelir.,

[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu