Fiil Çekimi S

Almanca da “strullern” fiil çekimi nasıl yapılır?

[ad_1]

Präteritum

ichstrullerte
dustrullertest
er/sie/esstrullerte
wirstrullerten
ihrstrullertet
siestrullerten

Perfekt

ichhabegestrullert
duhastgestrullert
er/sie/eshatgestrullert
wirhabengestrullert
ihrhabtgestrullert
siehabengestrullert

Plusquamperfekt

ichhattegestrullert
duhattestgestrullert
er/sie/eshattegestrullert
wirhattengestrullert
ihrhattetgestrullert
siehattengestrullert

Futur I

ichwerdestrullern
duwirststrullern
er/sie/eswirdstrullern
wirwerdenstrullern
ihrwerdetstrullern
siewerdenstrullern

Futur II

ichwerdegestrullerthaben
duwirstgestrullerthaben
er/sie/eswirdgestrullerthaben
wirwerdengestrullerthaben
ihrwerdetgestrullerthaben
siewerdengestrullerthaben

Konjunktiv I – Präsens

ichstrullere
dustrullerst
er/sie/esstrullere
wirstrullern
ihrstrullert
siestrullern

Konjunktiv I – Perfekt

ichhabegestrullert
duhabestgestrullert
er/sie/eshabegestrullert
wirhabengestrullert
ihrhabetgestrullert
siehabengestrullert

Konjunktiv I – Futur I

ichwerdestrullern
duwerdeststrullern
er/sie/eswerdestrullern
wirwerdenstrullern
ihrwerdetstrullern
siewerdenstrullern

Konjunktiv I – Futur II

ichwerdegestrullerthaben
duwerdestgestrullerthaben
er/sie/eswerdegestrullerthaben
wirwerdengestrullerthaben
ihrwerdetgestrullerthaben
siewerdengestrullerthaben

Konjunktiv II – Präteritum

ichstrullerte
dustrullertest
er/sie/esstrullerte
wirstrullerten
ihrstrullertet
siestrullerten

Konj. II – Plusquamperfekt

ichhättegestrullert
duhättestgestrullert
er/sie/eshättegestrullert
wirhättengestrullert
ihrhättetgestrullert
siehättengestrullert

Konjunktiv II – Futur I

ichwürdestrullern
duwürdeststrullern
er/sie/eswürdestrullern
wirwürdenstrullern
ihrwürdetstrullern
siewürdenstrullern

Konjunktiv II – Futur II

ichwürdegestrullerthaben
duwürdestgestrullerthaben
er/sie/eswürdegestrullerthaben
wirwürdengestrullerthaben
ihrwürdetgestrullerthaben
siewürdengestrullerthaben

strullere / strullre(du)
strullert(ihr)
strullernwir
strullernSie

Indikativ • Konjunktiv • Imperativ • Unpersönliche Formen

Infinitiv Präsens

strullern

Infinitiv Perfekt

gestrullerthaben

Partizip I

strullernd

Partizip II

gestrullert
Sözlüğe geri dön
Sayfa başı
Bir hata mı buldunuz? Geri bildiriminizi bekliyoruz. Buraya tıklayın!

“Strullern” kelimesinin Türkçe çevirisi “işemek”tir. Kısacası, strullern Almanca’da kullanılan bir argo tabirdir ve tuvalet ihtiyacını gidermek, idrar yapmak anlamına gelir.,

[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu