Fiil Çekimi V

Almanca da “verschwelen” fiil çekimi nasıl yapılır?

[ad_1]

Präteritum

ichverschwelte
duverschweltest
er/sie/esverschwelte
wirverschwelten
ihrverschweltet
sieverschwelten

Perfekt

ichhabeverschwelt
duhastverschwelt
er/sie/eshatverschwelt
wirhabenverschwelt
ihrhabtverschwelt
siehabenverschwelt

Plusquamperfekt

ichhatteverschwelt
duhattestverschwelt
er/sie/eshatteverschwelt
wirhattenverschwelt
ihrhattetverschwelt
siehattenverschwelt

Futur I

ichwerdeverschwelen
duwirstverschwelen
er/sie/eswirdverschwelen
wirwerdenverschwelen
ihrwerdetverschwelen
siewerdenverschwelen

Futur II

ichwerdeverschwelthaben
duwirstverschwelthaben
er/sie/eswirdverschwelthaben
wirwerdenverschwelthaben
ihrwerdetverschwelthaben
siewerdenverschwelthaben

Konjunktiv I – Präsens

ichverschwele
duverschwelest
er/sie/esverschwele
wirverschwelen
ihrverschwelet
sieverschwelen

Konjunktiv I – Perfekt

ichhabeverschwelt
duhabestverschwelt
er/sie/eshabeverschwelt
wirhabenverschwelt
ihrhabetverschwelt
siehabenverschwelt

Konjunktiv I – Futur I

ichwerdeverschwelen
duwerdestverschwelen
er/sie/eswerdeverschwelen
wirwerdenverschwelen
ihrwerdetverschwelen
siewerdenverschwelen

Konjunktiv I – Futur II

ichwerdeverschwelthaben
duwerdestverschwelthaben
er/sie/eswerdeverschwelthaben
wirwerdenverschwelthaben
ihrwerdetverschwelthaben
siewerdenverschwelthaben

Konjunktiv II – Präteritum

ichverschwelte
duverschweltest
er/sie/esverschwelte
wirverschwelten
ihrverschweltet
sieverschwelten

Konj. II – Plusquamperfekt

ichhätteverschwelt
duhättestverschwelt
er/sie/eshätteverschwelt
wirhättenverschwelt
ihrhättetverschwelt
siehättenverschwelt

Konjunktiv II – Futur I

ichwürdeverschwelen
duwürdestverschwelen
er/sie/eswürdeverschwelen
wirwürdenverschwelen
ihrwürdetverschwelen
siewürdenverschwelen

Konjunktiv II – Futur II

ichwürdeverschwelthaben
duwürdestverschwelthaben
er/sie/eswürdeverschwelthaben
wirwürdenverschwelthaben
ihrwürdetverschwelthaben
siewürdenverschwelthaben

verschwel / verschwele(du)
verschwelt(ihr)
verschwelenwir
verschwelenSie

Indikativ • Konjunktiv • Imperativ • Unpersönliche Formen

Infinitiv Präsens

verschwelen

Infinitiv Perfekt

verschwelthaben

Partizip I

verschwelend

Partizip II

verschwelt
Sözlüğe geri dön
Sayfa başı
Bir hata mı buldunuz? Geri bildiriminizi bekliyoruz. Buraya tıklayın!

“Verschwelen” kelimesi Almanca kökenli olup “içine gizlemek, saklamak veya örtmek” anlamına gelir. Bu kelime, belirli bir şeyi görünmez veya erişilmez hale getirmek amacıyla yapılan bir eylemi ifade eder. Örneğin, bir nesneyi başka bir nesnenin arkasına saklamak veya bir bilgiyi başkalarından gizlemek gibi durumları kapsar.,

[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu