Cümleler

Hayvanlara Duyarlı ve Etik Yaşam Tarzı – Konulu Almanca Cümleler

[ad_1] 1. Ich esse kein Fleisch und bin gegen Tierquälerei. (Et yemem ve hayvan istismarına karşıyım.)
2. Ich ziehe es vor, vegan zu leben und Produkte zu verwenden, die nicht an Tieren getestet wurden. (Vegan yaşamayı tercih ediyorum ve hayvanlar üzerinde test edilmemiş ürünleri kullanıyorum.)
3. Ich unterstütze Tierheime und engagiere mich für den Schutz bedrohter Arten. (Hayvan barınaklarını destekliyorum ve tehlikede olan türleri koruma çalışmalarına katılıyorum.)
4. Ich verzichte auf Pelzprodukte und trage lieber Kunstpelz. (Kürk ürünlerinden kaçınıyorum ve sahte kürk tercih ediyorum.)
5. Es ist wichtig, Tierversuche für Kosmetikprodukte zu vermeiden. (Kozmetik ürünleri için hayvan deneylerinden kaçınmak önemlidir.)
6. Ich benutze ökologische Reinigungsmittel, um die Umwelt zu schonen. (Çevreyi korumak için organik temizlik ürünleri kullanıyorum.)
7. Mir ist bewusst, dass meine Entscheidungen Auswirkungen auf die Tierwelt haben können. (Kararlarımın hayvan dünyası üzerinde etkisi olduğunun farkındayım.)
8. Ich unterstütze Organisationen, die sich für den Tierschutz einsetzen. (Hayvan hakları için çalışan organizasyonları destekliyorum.)
9. Ich wähle Produkte, die ohne Tierversuche hergestellt wurden. (Hayvanlar üzerinde deney yapılmadan üretilen ürünleri tercih ediyorum.)
10. Ich vermeide es, exotische Haustiere zu halten, da ihr Fang die Arten gefährden kann. (Türlerin tehlikeye girebileceği için egzotik evcil hayvanları beslemekten kaçınıyorum.)
11. Ich achte darauf, keine überfischten Meeresfrüchte zu kaufen. (Aşırı avlanmış deniz ürünlerini satın almamaya özen gösteriyorum.)
12. Ich unterstütze den Bau von Wildbrücken, um Tiere vor dem Straßenverkehr zu schützen. (Hayvanları trafikten korumak için vahşi köprülere destek veriyorum.)
13. Ich reduziere meinen Energieverbrauch, um den Lebensraum von Tieren zu erhalten. (Hayvanların yaşam alanını korumak için enerji tüketimimi azaltıyorum.)
14. Ich engagiere mich für den Schutz bedrohter Tierarten und spende regelmäßig an entsprechende Organisationen. (Tehlikede olan hayvan türlerini koruma çalışmalarına katkıda bulunuyor ve düzenli olarak ilgili organizasyonlara bağış yapıyorum.)
15. Ich verzichte auf Tierversuche in der Medizin und unterstütze alternative Forschungsmethoden. (Tıpta hayvan deneylerinden kaçınıyor ve alternatif araştırma yöntemlerini destekliyorum.)
16. Ich nehme an Protestaktionen gegen Tierquälerei teil, um Bewusstsein zu schaffen. (Farkındalık yaratmak için hayvan istismarına karşı düzenlenen protesto eylemlerine katılıyorum.)
17. Ich fördere nachhaltige Landwirtschaft und kaufe Bio-Produkte. (Sürdürülebilir tarımı teşvik ediyor ve organik ürünler satın alıyorum.)
18. Ich informiere mich über artgerechte Tierhaltung und unterstütze Betriebe, die diese Praktiken anwenden. (Hayvanların uygun şekilde yetiştirildiği bilgilerini ediniyor ve bu uygulamaları benimseyen işletmelere destek veriyorum.)
19. Ich melde Tierquälerei den entsprechenden Behörden. (Hayvan istismarını ilgili makamlara bildiriyorum.)
20. Ich versuche, meinen ökologischen Fußabdruck minimal zu halten und die Umweltbelastung zu reduzieren. (Ekolojik ayak izimi en aza indirmeye ve çevre kirliliğini azaltmaya çalışıyorum.)
[ad_2]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu